Haber

Almanya Milli Takım Teknik Direktörü Nagelsmann: Bireysel performansa yönelik bir istek yoktu

Almanya Milli Grup Teknik Direktörü Julian Nagelsmann, “Hücumlarda son hamleleri yapamadık. Daha iyi oynayabilirdik. Bunun takımla alakası yok. Bireysel performanslarda istek yoktu.”

Almanya, Berlin Olimpiyat Stadı’nda konuk ettiği Türkiye’ye 3-2 yenildi. Almanya Milli Takım Teknik Direktörü Julian Nagelsmann, karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Konuşmasına Türkiye’yi galibiyetten dolayı tebrik ederek başlayan Nagelsmann, “İlk 10 dakikada iyi başladık. Ama yapamadık. Tam istediğimiz gibi olmadı. Sonuncuyu yapamadık. Hücumlarda hamleler var. Daha iyi oynayabilirdik. Bunun takımla alakası yok. Bireysel performanslarda istek yoktu. Göremedik. Bu olmaması gereken bir şey.” “Rakip çok duygusal, istekli ve kararlı oynadı. İkinci yarı biraz daha iyi oynadık. Penaltı değildi ama penaltı olup olmadığını tartışmayacağız. Hatalarımızı telafi edeceğiz. Arzu ve kararlılık yoksa taktiksel olarak ne yaparsanız yapın işe yaramayacaktır” dedi.

Ay-yıldızlı takımın kararlı ve istekli oynadığının altını çizen Nagelsmann, “Takım olarak daha agresif oynayabilirdik. 4 kişilik savunmayla oynayıp ileriye doğru bunu doğru yapmalıyız. Hatadan dolayı gol yedik. Savunmamız ve kanatlardan yapılan hatalar.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu