Haber

Bergama Gençlik Merkezi’nin inşaatı tamamlanmak üzere

Bergama Belediyesi’nin vizyon projelerinden biri olan, gençlerin boş zamanlarında ilgi, istek ve yetenekleri doğrultusunda beceriler kazanabilecekleri, sosyo-kültürel gelişimlerini destekleyebilecekleri Gençlik Merkezi’nin inşaatında sona gelindi. .

Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde, Bakanlık ve Bergama Belediyesi’nin ortak protokolüyle hayata geçirilecek Bergama Gençlik Merkezi, gençleri spor ve sanatla buluşturacak. Gençlere yönelik tüm etkinliklerin gerçekleştirileceği merkez, gençleri sosyal, kültürel, sportif, sanatsal ve bilimsel faaliyetlere yönlendirerek boş zamanlarını değerlendirmelerine yardımcı olacak. Çeşitli etkinliklerle çocuk ve gençlerin sosyal becerilerini artıracak merkez, her yaştan çocuk ve gence hitap edecek. Bergama Gençlik Merkezi’nde gençlere yönelik açık ve kapalı spor kompleksleri, müzik, drama, robotik kodlama atölyeleri, kütüphane ve kafe bulunmaktadır.

Başkan Koştu: “Gençlerimize hizmet etmekten gurur duyuyoruz”

Gençlere yönelik güçlü projelerle çıtayı her geçen gün yükselten Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu; “Hizmet etmenin, üretmenin, iş üretmenin haklı gururunu yaşıyoruz. 5 yıldır Bergama’nın her köşesinde durmadan, yorulmadan, hep bir adım daha ileri gitme arzusuyla çalıştık, ürettik, eserler ürettik. Bundan sonra. Aynı ruh ve heyecanla Bergama Antik Kenti’ne döneceğiz.” Gençlerimiz için, geleceğimiz için, gençlerimiz için üretmeye, koşmaya devam edeceğiz. İnşaatımızı çok kısa sürede tamamlayıp hizmete açmanın gayreti içerisindeyiz. Burada çalışma ve spor salonları, atölyeler ve kütüphaneyle gençlerimize hizmet verilecek. Bergama’nın her gencinin yüreğine, emeğine ve gücüne güveniyor, tüm imkanlarımızı sunuyoruz. “Gençlerimizin taleplerinin yanında olduk ve bunları gerçekleştirmek için seferber olduk. Gençlik Merkezimiz ile gençlerimizin fiziksel aktivitelerini artıracağımız ve onları kötü alışkanlıklardan koruyacağımız bir alanımız daha olacak.” söz konusu. – İZMİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu