Ekonomi

Binance.US, Voyager Digital varlıkları için yaptığı anlaşmayı iptal etti

Kripto para borsası Binance’in ABD’deki yan kuruluşu Binance.US, iflas etmiş kripto aracılık şirketi Voyager Digital’in varlıklarını satın almak için 1,3 milyar dolarlık anlaşmayı geri çekti.

Binance.US, ABD’deki “düşmanca ve belirsiz” düzenleyici ortamı gerekçe göstererek Voyager Digital’in varlıklarını satın almak için 1,3 milyar dolarlık bir anlaşmayı iptal etti.

Açılan davada Voyager’ın avukatları, iyi niyetin bir göstergesi olarak Binance.US tarafından ödenen 10 milyon dolarlık depozito ve Binance.US fesih ücretine ilişkin şirketin tüm haklarını saklı tuttuğunu belirtti.

Bir Binance.US sözcüsü ayrıca, ABD’deki “düşmanca ve belirsiz” düzenleyici ortamın, tüm Amerikan iş dünyasını etkileyen öngörülemeyen bir çalışma ortamı getirdiğini savundu.

ABD merkezli kripto para komisyonculuğu firması Voyager Digital, geçen yıl Temmuz ayında iflas başvurusunda bulundu.

Voyager Digital, geçen yıl Aralık ayında, müşterilerine ve diğer alacaklılara mümkün olan en kısa sürede en yüksek önlemi geri vermek için stratejik seçenekleri değerlendirdikten sonra, varlıkları için en yüksek teklifi veren Binance.US’u seçtiğini duyurmuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu