Haber

Bursa’da toplu ulaşımda 100’üncü yıl gururu

BURSA (İGFA) –Cumhuriyetin ilanının 100’üncü yılını Bursa’da farklı etkinliklerle kutlayan Bursa Büyükşehir Belediyesi, 100’üncü yıl etkinliklerine bir yenisini daha ekledi.

Daha önce Bursa’da toplu taşıma araçlarında kullanılan Bursakart’ı Cumhuriyetin 100’üncü yılına özel bir tasarımla Bursalılarla buluşturan Büyükşehir Belediyesi, şimdi de ‘Türkiye Yüzyılı’ logolu iki farklı tasarım hazırladı. ‘Cumhuriyet’in 100. Yılı’ yazılı Türk Bayrağı tasarımlı kartlardan toplam 100 bin adet basılırken, 100 bin adedi tükenirken, ‘Türkiye Yüzyılı’ logolu yeni tasarımlardan da 50 bin adet basıldı.

Hem ‘Cumhuriyet’in 100. Yılı’ hem de ‘Türkiye Yüzyılı’ konseptli kartlarla Bursalılar, Cumhuriyetin 100. toplu taşımada bu kartlar.

Halihazırda 2 milyon 488 bin aktif Bursakart kullanıcısının bulunduğu Bursa’da, isterlerse yeni Bursakart alacaklara Cumhuriyet’in özel tasarımlı kartları verilecek. Ayrıca 100’üncü yıl kutlamasına ortak olmak isteyen Bursakart sahipleri, dilerlerse bu kartları satın alabilecekler. Bursalılar, hatıra ulaşım kartlarını istasyonlardaki büfelerden veya BursaKart bayilerinden alabilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu