Ekonomi

Constellation Brands yeni Genel Müdür Yardımcısı ve Şarap ve Alkollü İçkiler Başkanını atadı

VICTOR, NY – Bira, şarap ve alkollü içkilerin önde gelen üreticisi ve pazarlamacısı Constellation Brands (NYSE: STZ) bugün Sam Glaetzer’in Genel Müdür Yardımcısı ve Şarap ve Alkollü İçkiler Bölümü Başkanı olarak atandığını duyurdu. Yaklaşık otuz yıllık sektör deneyimine sahip olan Glaetzer aynı zamanda şirketin üst yönetim komitesine de katılacak.

Yeni atama bugünden itibaren geçerli olacak ve bölümün bir önceki lideri Robert Hanson’dan boşalan koltuğa geçişi simgeleyecek. Constellation Brands Başkanı ve CEO’su Bill Newlands, şirketin şarap ve alkollü içki marka portföyünde gerçekleştirdiği stratejik dönüşümün tamamlanmasına atıfta bulunarak Glaetzer’in büyüme ve karlılığı artırma becerisine olan güvenini dile getirdi.

Constellation Brands’e 2014 yılında katılan Glaetzer, şirketin Yeni Zelanda ve Avustralya’daki operasyonlarının genel müdürlüğü de dahil olmak üzere çeşitli liderlik görevlerinde bulundu. Deneyimi genel yönetim, uluslararası ticari satışlar, tedarik zinciri operasyonları ve daha fazlasını kapsamaktadır. Glaetzer son olarak Küresel Operasyonlar ve Uluslararası Satışlardan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı.

Glaetzer yaptığı açıklamada, Wine & Spirits ekibine liderlik etmek ve bölümün stratejik dönüşümünden yararlanmak için duyduğu heyecanı dile getirdi. Ekibin gücünü ve önümüzdeki yıllarda büyüme potansiyelini vurguladı.

Constellation Brands, ABD, Meksika, Yeni Zelanda ve İtalya’da faaliyet gösteren uluslararası bir içecek alkolü şirketidir. Şirket, aralarında Corona, Modelo, Pacifico, The Prisoner Wine Company, Robert Mondavi Winery ve diğerlerinin de bulunduğu bira, şarap ve alkollü içki markalarından oluşan portföyüyle tanınıyor.

Constellation Brands ayrıca çevresel, sosyal ve yönetişim (ESG) stratejisinin bir parçası olarak sürdürülebilir ve sorumlu operasyonlar yürütmeyi taahhüt etmiştir.

Bu duyuru Constellation Brands, Inc. tarafından yapılan basın açıklamasına dayanmaktadır. Şirketin ileriye dönük beyanları, gerçek sonuçların beklentilerden önemli ölçüde farklı olmasına neden olabilecek risklere ve belirsizliklere tabidir.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu