Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan’ı Yeniden Ziyaret Etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, parti lideri Fatih Erbakan ile bugün Refah Partisi Genel Merkezi’nde yeniden bir araya geldi. Bina önünde gazetecilere poz veren iki isim daha sonra görüşmek üzere içeriye girdi.

CUMHURİYET İTTİFAKINA KATILIN

Geçtiğimiz Cuma günü Refah Partisi, Cumhur İttifakı’na katılma kararını açıkladı. İlk tur görüşmelerin başarısızlıkla sonuçlanmasının ardından Erbakan, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Beştepe’de bir araya geldi ve ardından partisi ittifaka katıldı. Fatih Erbakan, Cumhur İttifakı çatısı altında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın adaylığına destek vereceklerini ancak kendi parti logolarıyla seçime gireceklerini açıkladı.

“CUMHURBAŞKANIMIZ ZİYARET EDECEK” DEDİ

İttifak kararının ardından Erbakan şunları söyledi: “Sayın Cumhurbaşkanımızla bugün saat 12.00’de onların daveti üzerine görüşmeye geldik. Partimizin ittifak sürecinin başından beri talep ettiğimiz ilkeler üzerinde bir kez daha mutabakata vardık. , Destekleyenlere teşekkür ediyorum.

Başkanın kendisi ile bir anlaşmaya varıldı. Refah Partisi olarak tüm seçim alanlarında kendi amblemimizle Cumhur İttifakı’nda seçime girme kararı aldık. Cumhur İttifakı karşısında kümelenen blok, geçmişte yaşadığımız tecrübe ve telaffuzlardan dolayı ülkemize hiçbir fayda sağlamayacak bir bloktur. Bu blok ülkemize ve milletimize fayda sağlamayacaktır. Cumhurbaşkanımız önümüzdeki hafta salı veya çarşamba günü genel merkezimizi ziyaret edecek. Cumhurbaşkanlığı adaylığı sürecimizi de sonlandırdık.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu