Ekonomi

Dünyanın En Büyük Girişimcilik Etkinliklerinden ‘Slush’ Başladı

Dünyanın en büyük girişimcilik etkinliklerinden biri olarak gösterilen Slush, Finlandiya’nın başşehri Helsinki’de başladı. Binlerce iştirakçinin yer aldığı aktiflikte, YTÜ Yıldız Teknopark yatırımcı ve teşebbüsçü görüşmeleri kapsamında ‘Slush’da yer aldı.

2008 yılından beri düzenlenen ve yüzlerce ülkeden, binlerce kişinin katıldığı Slush girişimcilik aktifliği, start aldı. 17-18 Kasım tarihleri ortasında düzenlenen Slush, farklı ülkelerdeki girişimcileri, yatırımcıları ve araştırmacıları tek çatı altında toplayan bir tertip olarak gösterilmekte. Girişimcilik ekosisteminin gereksinimlerini karşılamak şuuruyla yapılan aktiflikte, teşebbüsçüler potansiyel yatırımcılarını bulmakla kalmıyor, kendileri için sınırsız bir network kurma imkanına da erişiyor. Ülkeler ortasındaki iş birliğini de kuvvetlendiren dev aktifliğe ise

Türkiye’den iştirak sağlayan heyette YTU Startup House ailesi de yer aldı.

“Girişimcileri YTÜ Startup House ile buluşturuyoruz”

Slush’ta girişimcilerle bir dizi görüşmeler yapan YTÜ Yıldız Teknopark Genel Müdür Yardımcısı İsa Turgut İnci, çalışmalarına sürat kesmenden devam ettiklerini ve güçlü markalar oluşturarak ekosistemi büyütmeyi hedeflediklerini söyledi. İnci, “Bu çeşit tertiplerde kesinlikle yer almayı önemsiyoruz zira güçlü bağlar kurmak ve global çapta aktif olmak, girişimcilerimizi besleyebilmemiz açısından koşul. Bu ekosisteme kattığımız en değerli bedel, ‘YTÜ Startup House’ markamız. Startup House ile yeni bir şuur ortaya çıkararak, değişime istikamet vermeye başladık. Markamızla birlikte oluşturduğumuz topluluğumuz, teşebbüsçüler için yenilikçi tahliller üretiyor. Teşebbüsleri bir ortaya getirmenin ve fikirlerinin hayat bulmasını hatta birer unicorna dönüşmesi için tüm gücümüzle çalışıyoruz. Ayrıyeten, YTÜ Startup House çatısı altında faaliyet gösteren platformlar aracılığıyla da mentorlerin, girişimcilerin, yatırımcıların ve tüm üyelerin daima bilgi, deneyimlerini paylaşabildiği bir alan inşa etmiş olduk. Girişimciyi besleyen değerli bir kurum olarak, bir fikrin doğuşunun ve ürün/hizmet haline gelmesinin epeyce meşakkatli bir süreç olduğunu biliyoruz. Girişimcilere takviye olmak için vizyoner duruşumuzu muhafazaya, onların dinamiğini yakalamak ve heyecanlarını birlikte yaşayabilmek ismine bu tıp etkinliklere katılmaya devam edeceğiz” formunda konuştu.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu