Haber

Düzköy Pazaryeri ve Otopark Projesi start verdi

TRABZON (İGFA) – Trabzon Büyükşehir Belediye Lideri Murat Zorluoğlu’nun “Büyükşehir Belediyesi, 18 ilçede daha görünür olacak” prensibiyle yürütülen çalışmalar sonucunda, projeler birbiri gerisine hayata geçiriliyor. Bu kapsamda Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından Düzköy ilçesi Çayırbağı Mahallesi’nde gerçekleştirilen ‘Pazaryeri ve Otopark Projesi’nin temeli görkemli bir merasimle atıldı. Düzköy’de değerli bir eksikliği giderecek olan projenin temel atma merasimine; Trabzon Büyükşehir Belediye Lideri Murat Zorluoğlu, Düzköy Kaymakamı Uğur Salaş, Düzköy Belediye Lideri Yılmaz Ankara, Tonya Belediye Lideri Osman Beşel, TİSKİ Genel Müdürü Ali Tekataş, AK Parti ilçe liderleri, Meclis üyeleri, mahalle muhtarları, daire liderleri katıldı. Merasime ilçe sakinleri de ağır ilgi gösterdi.

ANKARA: HOŞ PROJE OLACAK

Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Düzköy Belediye Lideri Yılmaz Ankara, “Gerçekten güzel bir proje olacak. Büyükşehir Belediye Başkanımızın Çayırbağı halkına verdiği sözü yerine getirmesi bizleri çok memnun etti. Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

KAYMAKAM SALAŞ EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR ETTİ

Düzköy Kaymakamı Uğur Salaş ise Düzköy’ün misyona başladığı birinci ilçe olduğunu belirterek, “Burada olmaktan dolayı çok mutluyum. İlçemizin değerini bilelim. İlçemizin güzelleşmesine katkı sağlayacak bu projede emeği olan herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

SÖZÜMÜZÜ YERİNE GETİRDİK

“Düzköy Çayırbağı’nda çok önemli bir eksikliği gidereceğine inandığımız Pazaryeri ve Otopark Projemizin temel atma törenine hepiniz hoş geldiniz, sefalar getirdiniz” diyerek konuşmasına başlayan Trabzon Büyükşehir Belediye Lideri Murat Zorluoğlu ise “Yine benzeri bir mevsimde seçim çalışmaları için Çayırbağı’na gelmiştik. Burada sizlerin çayını, kahvesini içmiştik. Güler yüzünüzle, sevginizle karşılaşmıştık. Yeniden burada sizler otopark ve pazaryeri muhtaçlığının olduğunu bizlere ilettiniz. Biz de şayet seçilirsek kelamımız olsun demiştik. İşte artık Büyükşehir Belediyesi olarak verdiğimiz kelamı yerine getiriyor olmanın memnunluğunu yaşıyoruz. Şimdiden bu hoş tesis, Düzköy’ümüze Çayırbağı’mıza iyi uğurlu olsun” dedi.

18 İLÇEMİZE ADİL HALDE HİZMET GÖTÜRÜYORUZ

Seçimlerden evvel her gittikleri ilçede, Büyükşehir Belediyesinin yalnızca Ortahisar’a hizmet eden bir belediye olmayacağını söylediklerini belirten Lider Zorluoğlu, “Bizim devrimizde Büyükşehir Belediyesi Trabzon’un 18 ilçesine 708 mahallesine adil ve hakkaniyetli bir biçimde hizmet götürecek demiştik. Bugün yaklaşık 3.5 yıl sonra memnuniyetle söz etmeliyim ki bu argümanımızı gerçekleştirme noktasında çok değerli adımlar attık. Tonya’dan Şalpazarı’na, Beşikdüzü’nden Akçaabat’a, Düzköy’e, Of’tan Hayrat’a, Araklı’ya, Sürmene’ye, Arsin’e, Yomra’ya kadar Trabzon’umuzun bütün ilçelerine irili ufaklı projelerle, gerek kırsal mahallelerdeki çalışmalarla, gerek ilçe merkezlerinde sahiden çok değerli çalışmalar gerçekleştirdik, gerçekleştirmeye devam ediyoruz” diye konuştu.

ŞEHİR TARİHİNİN EN BÜYÜK YATIRIMLARINI YAPTIK

Sıkıntı bir periyottan geçildiğini de lisana getiren Lider Zorluoğlu, “Bir taraftan pandemi, bir taraftan ekonomik problemlerle uğraştık fakat buna karşın savla ve iftiharla tabir edebilirim ki Trabzon tarihinin en büyük, en kapsamlı belediye yatırımlarını da gerçekleştirdik, gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Bakın Trabzon tarihinin Ortahisar prestijiyle söylüyorum en büyük altyapı projesini başlattık, devam ediyoruz. Yaklaşık 400 kilometre içme suyu sınırı yaptık, kanalizasyon, yağmur suyu çizgisi eksikliklerini tamamladık. Bizim yaptığımız çalışmalarla bir arada AKSA da doğal gaz çalışmalarını sürdürdü. Ve bugün Trabzon merkezde 50-60 yıl daha içme suyu üzere bir sorun kalmayacak halde bu sıkıntıyı çözdük. Çok az bir iş kaldı, inşallah seçimlere kadar onları da tamamlıyoruz” dedi.

KARADENİZ’İN EN HOŞ KIYI DÜZENLEMESİ OLACAK

Bugün Trabzon’da herkesin vakit zaman kullanacağı çok değerli yatırımlar yaptıklarını vurgulayan Lider Zorluoğlu, şu tabirleri kullandı; “Trabzon’da çok çağdaş ve sahiden Trabzon’a yakışacak bir büyük otoparkın inşaatı inşallah 2023 seçimlerinden evvel tamamlanmış oluyor. Yeniden çok uzun vakittir kentin gündeminde olan Çömlekçi bölgesinde çok büyük bir dönüşüm devam ediyor. Onda da 1. etap tamamlanmak üzere, 2. etabın da önümüzdeki günlerde ihalesini gerçekleştiriyoruz. Trabzonlunun en büyük sıkıntısı olan denizle buluşamama problemini yaptığımız Yalıncak plajıyla çözmeye başladık. Seçimlerden çabucak evvel de önümüzdeki mart-nisan aylarında hizmete girecek olan Ganita-Faroz kıyı düzenlemesi, Karadeniz Bölgesi’nin en hoş kıyı düzenleme projesi olacak. Bununla birlikte Bayan Hayat Merkezi’nden yeni büyük otoparklara, Bayanlar Hali’nden Akçaabat Söğütlü’de başladığımız kıyı düzenlemesi ile birçok ilçemizde başlattığımız pazaryeri ve otopark projesi, cadde düzenlemeleri üzere, yani artık sayamayacağım kadar çok hizmetin adımlarını attık. Bunların birçoğu inşallah 2023 yılı içerisinde tamamlanmış olacak.”

SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM

“Bizim bu çalışmalarımızda gücümüzü aldığımız en değerli odak, iktidar olmamız, Sayın Cumhurbaşkanımız, Hükümetimiz ve Bakanlarımızdır. Yani şayet onların ekonomik olarak projelerimize verdikleri özel katkılar olmasaydı, biz rutin olarak Ankara’dan gelen hisseyle yalnızca işçi parası ödeyebilirdik. Projelerimize Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere, Sayın Bakanlarımızın verdiği dayanaklarla biz bugün burada Trabzon’a 50-60 kilometre uzaklıkta Çayırbağı’nda bu hoş tesisin temelini atabiliyoruz. Bu dayanaklarda milletvekillerimizin de çok büyük rolü vardır, haklarını buradan teslim edelim. Bu vesileyle Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere, bedelli Bakanlarımıza ve Milletvekillerimize teşekkür ediyor, şükranlarımı arz ediyorum.”

2024 YILININ BAŞINDA HİZMETE AÇILACAK

“Pazaryeri ve Otopark Projesi, Düzköy’de yaptığımız tek yatırım değildir. Düzköy’de 3.5 yıldır, kırsal alanda, mahallerimizde ve Düzköy merkezinde gerek TİSKİ Genel Müdürlüğü olarak içme suyu ve kanalizasyon manasında, gerek belediye ünitelerimizin yaptığı çok çeşitli güzelleştirmeler, asfalt-beton çalışmaları var. Pahalı ilçe liderimizle, değerli meclis üyelerimizle bir arada gönül gönüle, omuz omuza Düzköy’ümüze ve Düzköy’ün 22 mahallesine hizmetlerimizi yapmaya devam edeceğiz. Pazaryeri ve otopark projemizin şimdiden iyi uğurlu olmasını diliyorum. Yüklenicimiz burayı 2024 seçimleri öncesi tamamlayacak ve bu kıymetli çalışmayı inşallah daima birlikte hizmete açacağız.” Konuşmaların akabinde Büyükşehir Belediye Lideri Murat Zorluoğlu ve davetliler daima birlikte ‘Düzköy Pazaryeri ve Otopark Projesi’nin temel atma merasimini gerçekleştirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu