Haber

Eski nişanlısını öldürüp yol kenarına atan sanık müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Tartıştığı eski nişanlısını tabancayla vurarak öldüren ve ardından cesedini TEM yolunun kenarına atan şahsın davasında karar çıktı. Sanık, “kasten öldürme” suçundan müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Ankara’da Fatih Alşan (41), 4 Aralık 2020’de Altındağ ilçesinden eski nişanlısı Yasemin Aydın’ı (41) görüşmeye götürdü. Tartışma sırasında Alşan, araçtan inmek isteyen Aydın’ı vurarak öldürdü. Tabanca ile 3 kez. Alşan, Aydın’ın cenazesini yaklaşık 300 kilometre taşıdıktan sonra TEM Otoyolu Sakarya kavşağında yol kenarına attı. İstanbul’da yakalanıp gözaltına alınan Alşan, Ankara’da çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı

Sanık Alşan hakkında “canavarca ve işkenceyle öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle dava açıldı. Davanın Ankara 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmasında tarafların avukatları, sanık Alşan ve müştekiler hazır bulundu. Mahkeme başkanı daha önce kendisini savunan Alşan’a son sözlerini sorarak bir konuşma yaptı ancak sanık sessiz kaldı. Aradan 10 dakika geçtikten sonra kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanık Fatih Alşan’ı ‘kasten öldürme’ suçundan müebbet hapis cezasına çarptırdı. – ANKARA

yavuzelihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu