Haber

İnternet üzerinden araç kiralamak isteyen çift dolandırıldı

Diyarbakır’da giyim sektöründe çalışan Mehtap (39) ve Mahmut Taş (43) çifti, kurumsal araç kiralama firmasının ismi kullanılarak açılan internet sitelerinden birine tıklayarak iletişime geçtikleri kişiler tarafından 7 bin 200 TL dolandırıldı. Ankara’ya git. Taş çifti, adliyeye giderek zanlılar hakkında kabahatli suç duyurusunda bulundu.

Kentte giyim sektöründe çalışan Mehtap ve Mahmut Taş çifti, işleri nedeniyle Ankara’ya gitmek için 7 Aralık’ta internetten araç kiralamak istedi. Kurumsal şirketin adıyla açılan internet sitesine tıklayan Taş çiftinin görüştüğü kişiler, önce 1000 TL depozito, 3 günlük 1200 TL kira bedeli ve 5 bin TL sigorta bedeli talep etti. Taş çifti 3 farklı transferle 7 bin 200 TL gönderdi. Bu kişiler bu kez 5 bin TL daha talep edince çift dolandırıldıklarını anladı. Taş çifti yanıt alamayınca adliyeye giderek zanlılar hakkında suç duyurusunda bulundu.

‘HATAYI ÇOK HIZLI İLERLEDİĞİMİZ İÇİN YAPTIK’

Mehtap Taş, gece çok acil bir şekilde Ankara’ya gitmeleri gerektiğini belirterek, “Bu nedenle çok iyi tanıdığımız kurumsal firmanın kiralama firmasını aradık. İnternetten aradığımız numaraya ulaştığımda istediler. WhatsApp’tan bize ulaşmak için.Önce 1000 TL kapora bedeli, 1200 TL 3 günlük kiralama bedeli, 5 bin TL’si aracın sigortası olmak üzere 3 farklı havale ile para havalesi yaptık.Sonra dolandırıldığımızı anladık. Süre koydukları için 10 dakika süre verdiler bizde parayı hemen çöpe attık sonra telefonlar engelledi para toplam 7 bin 200 TL oldu havaleyi yaptık şimdi ne zaman arıyoruz yine engelliyorlar dün itibari ile Cumhuriyet başsavcılığına suç duyurusunda bulunduk gerekli işlemin yapılmasını istiyorum tüm planlarımız bozuldu öyle bir hata yaptık ki harekete geçtik çok çabuk.Normalde bilinçli insanlarız, eksilerdik. bu tür durumlardan haberdardır. Kesinlikle 444′ Numaralar dışında kimseyle görüşmemelerini tavsiye ederim’ dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu