Teknoloji

iOS 17.4 Beta 2 Geldi! İşte Özellikler

elma; iOS 17.4 Beta 2 ve iPadOS 17.4 güncellemesi resmi olarak yayınlandı. İşte yeni versiyonların öne çıkanları.

Apple önümüzdeki ay iOS işletim sisteminin yeni sürümünü piyasaya sürecek. Yeni sürüm öncesinde Beta sürümlerini test eden Apple, dün itibarıyla iOS 17.4 Beta 2’yi yayınladı. iPadOS 17.4 beta güncellemesini iOS sürümüyle birlikte paylaşan Apple, Beta kullanıcılarının özellikleri ilk kez test etmelerine olanak tanıyacak.

iOS 17.4 Beta 2 Özellikleri

iOS 17.4 Beta 2’de en dikkat çeken detaylardan biri de Apple’ın kurallarını esnetmesi oldu. Yalnızca AB ülkelerinde geçerli olacak yeni kararlarda Apple, diğer uygulama mağazalarının seçiminde de esnek olacak. Bu bağlamda ilk atılım tarayıcı cephesinden gelecek. Safari’nin yeni yanı, kullanıcıların artık tarayıcı açısından başka alternatifler de yükleyebilecek olmaları.

iOS 17.4 Beta 2 Geldi! İşte Özellikler

Yeni talepte öne çıkan özellikler ve önemli notlar şöyle:

iTunes Store’a Bağlanılamıyor hatası düzeltildi.

Çıkartmaların boş görünmesi düzeltildi.

ObjectCaptureView görünümüyle ilgili sorun düzeltildi.

iOS 17.4 Yenilikler Getirecek

Mart ayında iOS cephesinde köklü değişiklikler yapılacak. Bunlar arasında oyuncuları en çok heyecanlandıran şey Bulut sistemler olacaktır. iOS, Xbox Cloud ve Geforce Now ile uyumlu olacak ve iPhone kullanıcılarının bu platformları uygulamalar aracılığıyla kullanmalarına olanak tanıyacak. Daha önce yalnızca tarayıcı üzerinden erişilebilen bu hizmetler yeterli bir deneyim sunmuyordu. Yenilenen emojilerin yanı sıra geniş bir emoji seçeneği de kullanıcılara sunulacak.

Güncellemeyle birlikte kullanıcılara sunulacak bir diğer yenilik ise CarPlay uygulaması olacak. CarPlay uygulaması yeni sürümle birlikte gelişmiş özelliklere sahip olacak. Bunlar arasında elektrikli araçların şarj bilgilerinin görüntülenmesi, araç kamerası, ısıtma ve soğutma sisteminde gelişmiş ayarlar, gelişmiş medya özellikleri, detaylı lastik basıncı gibi detaylar CarPlay’e eklenecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu