Haber

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları savaşın 33. gününde de aynı hızla devam ediyor

İsrail ordusuna ait savaş uçakları ve toplar, savaşın 33. günü gecesi Gazze Şeridi’nin çeşitli bölgelerine sivil hassasiyetini gözetmeden yoğun saldırılarını sürdürdü.

Filistin haber ajansı WAFA ve bölgedeki gerçek zamanlı gelişmeleri aktaran güvenilir kaynaklara göre, İsrail’in hava saldırıları Gazze’deki Nusayrat Mülteci Kampı, Şeyh Zayed Konutları ve Tel el-Heva bölgelerinde yoğunlaşırken, Şati Mülteci Kampı da topçu ateşlerinin hedefi oldu. hava saldırılarının yanı sıra.

İsrail’in Nusayrat Mülteci Kampı’ndaki Vehbe Ailesi’nin evine düzenlediği hava saldırısı sonucu çok sayıda Filistinli hayatını kaybetti. Saldırıda yaralananlar Aksa Şehitleri Hastanesi’ne kaldırıldı. Evin enkazından henüz çıkarılmayan kişilerin olduğu belirtildi.

Gazze’nin kuzeyindeki Endonezya Hastanesi yakınındaki Pir Zayed Konutları da İsrail savaş uçaklarının hedefi oldu.

Gece boyunca Şati Mülteci Kampı ve Muhabarat Konutları’nın yakın çevresi, İsrail savaş uçakları ve toplarının roket ve bombaları ile eş zamanlı olarak ateşlenen işaret fişekleriyle sarsıldı.

Gazze’nin Şahd şehrinin güneybatısında yer alan Tel el-Heva İlçesi’nde sivillerin yaşadığı konutlar İsrail savaş uçakları tarafından bombalandı. Saldırılarda ölü ve yaralıların olduğu belirtildi.

İsrail’in Gazze’ye yönelik bombardımanı devam ederken, İsrail kara birliklerinin çeşitli bölgelerde ilerlemeye çalışması El Kassam Tugayları’nın direnişi ile engellendi.

Hamas Hareketi’nin Telegram sayfasında yer alan bilgiye göre, şehrin kuzeybatı ve güneybatısında şiddetli çatışmalar yaşandı. Tel el-Heva bölgesinde İsrail askeri aracı hedef alındı.

Filistin direnişinin Şati Mülteci Kampı kıyılarında İsrail saldırı botunu bombaladığı belirtildi.

Mescid-i Aksa Şehitleri Tugayları, savaşçılarının Pir Rıdvan bölgesinin batısında İsrail askeri aracını roketle imha ettiğini, işgal güçleriyle yaşanan çatışmada İsrail saflarında yaralıların bulunduğunu duyurdu.

haber-tavsanli.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu