Yaşam

Karşıyaka’da ilk yardım kurslarına yoğun ilgi

Karşıyaka Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, düzenlediği ilk yardım kursları ile temel sağlık bilgilerinin artırılmasını sağlamakta, kaza veya kriz anlarında yaşamı tehdit eden risklerin azaltılmasına katkı sağlamaktadır. Her ay yenilenen program ile kurslar kesintisiz olarak devam etmektedir.

‘Önce İnsan Sağlığı’ diyerek çalışmalarına taraf olan Karşıyaka Belediyesi’nin kursları, vatandaşların yoğun ilgisiyle Çamlık Caddesi’nde yapılıyor. Bülent Zeren Sağlık Ocağı bünyesindeki İlkyardım Eğitim Merkezi’nde yapılmaktadır.

BUTİK ATÖLYELERİ DE DÜZENLENİYOR

İlk Yardım Eğitim Merkezinde; 2011 yılından itibaren temel ilk yardım eğitimi, afetlerde ilk yardım eğitimi ve temel yaşam takviyesi eğitimlerine ilişkin Sağlık Bakanlığı’na kayıtlı eğitimlerin yanı sıra, katılımcıların ilk yardım gibi pratik becerilerini geliştirmeye yönelik seminer ve çalıştaylar da düzenlenmektedir. ebeveynlere ve konut kazalarında ilk yardım. Mevcut eğitimler aylık plan dahilinde 12 ay boyunca devam etmektedir. Ayrıca Karşıyaka Belediyesi’ne dilekçe ile başvurulması halinde okullarda öğretmen ve öğrencilere proje bazlı yerinde eğitimler de veriliyor.

“EĞİTİM VE SAĞLIK FIRSATLARINI ARTIRMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

İlk yardımın değerine değinen Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, “İlk yardıma ne zaman, nerede ihtiyacımız olacağını bilemeyiz. Yaralı veya hasta vatandaşlarımızın sağlık kuruluşuna ulaşmasında ilk yardımın yeri ve değeri çok büyük. , hayatta kalma ve sakatlığı önleme” “Bir kriz veya kaza durumunda sakin kalabilmeleri ve ilk yardım yapabilmeleri için öğrendiklerini organize etme ve uygulama becerisi kazandırıyoruz. Göreve geldiğimiz andan itibaren Karşıyaka’da eğitim ve sağlık olanaklarını artırmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz.”

HAZİRAN KURS PROGRAMI

Haziran ayı boyunca merkezde yapılacak eğitimlerin takvimi de Karşıyaka Belediyesi’nin sosyal medya hesaplarından yayınlandı. Buna göre; Temel İlkyardım Eğitimi 6-7-8-9-15 ve 16 Haziran tarihlerinde 09.00-17.00 saatleri arasında yapılacaktır. 13 ve 21 Haziran tarihlerinde Temel Uzun Ömür Arttırıcı Eğitimi verilecektir. Eğitim saat 14:00’da başlayacaktır. Sınırlı kontenjanla kurslara ön kayıt yaptırmak ve başvuru yapmak isteyen vatandaşlar 0232 369 27 30 numaralı sınırdan bilgi alabilirler.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

pazaryolu-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu