Haber

Kılıçdaroğlu ve seçim PKK’nın umudu! Teröristler vali atanacak… Listeler hazır

Mehmetçiğin yerli ve milli teknolojilerle bitme noktasına getirdiği PKK, Altı Levha’nın oy uğruna verdiği tavizlerle hâlâ kral olmaya çalışıyor. Kandil’de elebaşılar ortaya çıktı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlutakviye beyanı yapmak

HDP’li belediyelere kayyum atanmaması sözünü Kılıçdaroğlu’ndan alan örgüt, Altmış Masa seçimi kazanırsa, “Doğu ve Güneydoğu’da Birleşik Bölge”Modele geçmeyi hayal ettiği belirlendi.

Edindiğimiz bilgilere göre; CHP’li yürekli Murat Karayılan, Cemil Bayık, Mustafa Karasu, Bese Hozat, Sabri Ok, Zübeyir Aydar Kandil elebaşıları HDP’li belediyelere eşbaşkan olacak. Sözde özerklikten sonra Kandil valileri konfederasyonu gündeme getirecek. Terörün liderlerinden Beşe Hozat, terör örgütünün konfederasyon sistem planını ortaya koydu. HDP’li Sırrı Sakık “Asırlık sistemi değiştireceğizvatanı bölme hayallerini dile getirdi.

BAKANLIK VE BÜROKRATİK EKİP LİSTELERİ HAZIR

Bitlis Eren Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Adem Palabıyık, seçimde aday göstermeme ve Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleme kararı alan HDP’yi Kandil’in tamamen pas geçtiğini söyledi.

Palabıyık, sürecin merkezinde yer alan terör yönetim merkezinin her zaman el kaldırdığını söyledi. “PKK Millet İttifakı’na destek vermedikçe kazanamazsınız” Fikrinden tamamen emin. Siyaset yapmaktan ve inisiyatif kullanmaktan tamamen uzaklaşan Kandil, HDP Yerine oturdu. Süreci büyük bir fırsat olarak görüyorlar. Millet İttifakına her istediklerini yaptırmaya çalışıyorlar. Öcalan’ın cezaevinden çıkışıyla ilgili gerekli sözler kendilerine verildi. Beşe Hozat bundan açıkça söz etti. Bu söz, CHP’nin de katıldığı Diyarbakır Nevruz kutlamasında verildi.

Ayrıca bakanlıklar ve bürokratik ekip listeleri de hazır. Diğer bir bahis de yerel yönetimlerin merkezi sistemden bağımsız olması konusunda anlaştıklarıdır.”

ÖDEV LİSTELERİ HAZIR
PKK-HDPtüm amaçlarını gerçekleştirirken Ben en çok CHP’ye güveniyorum.Önce örgütün hain planları solan Prof. Dr. Palabıyık Hakkari-Şırnak, Muş-Bitlis, Siirt-Batman gibi illerde uygulanmaya başlandı.koymayı planladığını söyledi.

pkkile ilgili Birleşik BölgeTasarımın uygulanması durumunda, bir sonraki adım sözdür. Kürdistan Yerel Yönetimler Birliği olacak. Selahaddin Demirtaş ve Abdullah Öcalan’ın kurtuluşunu garanti altına alan Kandil, tıpkı Suriye’de kantondan özerk bölgeye geçişte olduğu gibi Doğu ve Güneydoğu’da Batılı güçlerin takviye etmesiyle önce federasyon, ardından federasyon haline geldi. 4 farklı bölgeden oluşan konfederasyonilan etme hayalleri.

prof. Adem Palabıyık’a göre bu süreçte özellikle Van, Diyarbakır, Kamışlı, Kobani, Rakka, Haseke ve Menbiç şehirleri arasındaki hat canlı tutularak fiilen Kürdistan’ın çifte adımı atılmış olacak. “Bir sonraki fazın Musul ve Erbil’i de kapsaması planlanıyor. Ulusal ölçekten uluslararası boyuta geçmek isteyen örgüt, terör devleti kabulü konusunda Batılı ülkelerden aldığı sözlere güveniyor.

 

KAYNAK: Türkiye GAZETESI- AYHAN BİLGEN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu