Haber

Mersin’deki plastik fabrikasında çıkan yangında hasarın boyutu şafak vakti ortaya çıktı.

Mersin’deki plastik fabrikasında çıkan yangında hasarın boyutu şafak vakti ortaya çıktı.

MERSİN – Mersin’in Tarsus ilçesinde bir plastik fabrikasında çıkan yangın, sabah saatlerinde kül oldu. Gece saatlerinde çıkan yangın, çok sayıda itfaiye, TOMA ve yağmurlama aracının müdahalesiyle 4 saatten fazla sürede söndürüldü.

Edinilen bilgiye göre, Yeni Hal Öğretmenler Mahallesi’nin arkasında bulunan bir plastik fabrikasının hammadde bölümünde akşam saatlerinde henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Alevler bir anda tüm fabrikayı sardı. Haber verilmesi üzerine Mersin ve Adana Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri, Tarsus Belediyesi sulama araçları ve iş makineleri ile İl Emniyet Müdürlüğü Sosyal Olaylara Müdahale Araçları ve Orman Müdürlüğü’ne ait suluklar bölgeye sevk edildi. Bölgeye ulaşan itfaiye, TOMA ve fıskiyeler yangına müdahale etti. Adana’dan itfaiye ve AFAD’ın yardıma geldiği yangın, ekiplerin yaklaşık 3 saat süren müdahalesinin ardından söndürüldü, soğutma çalışmaları tamamlandı.

Yangında 2 itfaiye eri dumandan 4 kişi etkilenirken 2 kişi de ayaklarından yaralandı. Olay yerinde hazır bekletilen sağlık ekipleri müdahale ederek dumandan etkilenip yaralanan toplam 6 kişiyi hastaneye kaldırdı. Yaralıların durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Yangın tamamen söndürüldükten sonra soğutma işlemine başlandı.

Günün ilk ışıklarıyla birlikte yangının yol açtığı hasar ortaya çıktı. 2 vardiya sistemi ile çalışan fabrikada 50 kişinin çalıştığı belirlendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu