Haber

Meteorolojiden hafta sonu uyarısı

Meteoroloji, hafta sonu İstanbul ve çevre illerde rüzgarın fırtına şeklinde eseceğini bildirdi.

Meteoroloji 1’inci Bölge Müdürlüğü İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi’nden yapılan açıklamaya göre, rüzgarın İstanbul, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Kocaeli’de kuzey ve kuzeybatıdan fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Yarın sabahtan itibaren Sakarya ve Yalova.

Fırtınanın Pazar sabahından itibaren İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Yalova’da etkili olması bekleniyor.

Ulaşımın aksaması, çatıların uçması, ağaç ve direklerin devrilmesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmak gerekiyor.

İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklamada, ” “18.11.2023 Cumartesi sabahı itibarıyla İstanbul’da rüzgarlar kuzey ve kuzeybatı yönlerden sağanak (50-70 km/saat), 19.11.2023 Pazar günü ise kuvvetli sağanak (70-90 km/saat) ve bazen dolunay ( Rüzgarın 90-110 km/saat hızla eseceği tahmin ediliyor. Ani su baskını, su baskını, ulaşımın aksaması gibi aksiliklere karşı dikkatli olmak ve önlem almak gerekiyor. “Hava durumu potansiyel olarak tehlikelidir: Varsayılan meteorolojik olay olağandışı olmasa da, meteorolojik koşullardan etkilenebilecek faaliyetler konusunda dikkatli olunmalıdır.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu