Haber

Midyat Belediye Başkanı Şahin’den 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı

Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Şahin, mesajında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde bağımsızlık uğruna mücadele veren şanlı atalarımızın, birçok zorluğa rağmen bir destan yazdığını ve bunun sonucunda Cumhuriyetin kurulduğunu belirtti.

29 Ekim 1923’te Cumhuriyetin ilanı ve milletin kayıtsız şartsız egemenliğinin kabul edilmesiyle bağımsızlık mücadelesinin ruhunun ortaya çıktığını belirten Şahin, şöyle konuştu:

“Cumhuriyet, her şeyini kaybetmiş bir milletin, milli bağımsızlığını kazanma yolunda verdiği milli çaba sonucunda elde ettiği büyük zaferin sonucudur. Cumhuriyet, milletimizin birlik ve bütünlüğünün, bağımsızlığının ve özgürlüğünün en açık ifadesidir. asla taviz verilmeyecektir. Cumhuriyet sayesinde ülkemiz büyük bir gelişme ve değişim sürecine girmiştir.” Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü, kahraman yoldaşlarını, bu toprakları kanlarıyla vatan yapan şehitlerimizi ve gazilerimizi sonsuz minnet ve rahmetle anıyor, Cumhuriyetimizin 100. yılını kutluyoruz. , belediyemiz. “Kuruluşunun 150. yılını en içten dileklerimle kutluyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu