Yaşam

Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürü Tuncay Morkoç, İzmir’e ziyarette bulundu.

TIMSS 2023 Son Uygulama Değerlendirme Toplantısı, Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürü Tuncay Morkoç başkanlığında İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde gerçekleştirildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür, 9 İlçe Milli Eğitim Müdürü ve 11 Okul Müdürünün katılımıyla Cemil Meriç Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda, Ülkeler Arası Fen ve Matematik Trendleri Araştırması ( TIMSS-Trends in International Mathematics and Science Study) tartışıldı. EA tarafından dört yıllık döngüler halinde düzenlenen Uluslararası Matematik ve Bilim Eğilimleri Araştırması – TIMSS’in bir sonraki döngüsü olan TIMSS 2023 Son Uygulama, örnek olarak seçilen okullarda Mayıs 2023’te uygulanacaktır. Bu kapsamda Mart ayında İzmir ilinde TIMSS 2023 Son Uygulamaya katılacak okullara TIMSS araştırması hakkında bilgilendirici ve motive edici ziyaretler yapılmıştır.

Ziyaretlerde 11 okul müdürü, okullarda görevli ders öğretmenleri, sınıf ve rehber öğretmenler ve öğrencilerle görüşmeler yapılmıştır. Ayrıca son olarak Mart ayında gerçekleştirilecek olan TIMSS 2023 Uygulamasının yapılacağı 5. ve 8. sınıf okul yöneticileri İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür ile görüştü. Mart ayının son haftasında tüm uygulama okulları tekrar ziyaret edilerek öğretmen ve yöneticilerle görüşmeler yapılmıştır. Son olarak Temel Eğitim Genel Müdürü Tuncay Morkoç başkanlığında TIMSS 2023 değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Morkoç, bu görüşmenin ardından İlçe Milli Eğitim Yöneticileri Eğitimi Değerlendirme Toplantısı’na katıldı. Toplantı, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İlker Erarslan’ın İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde yürütülen çalışmalar hakkında bilgi sunumu ile başladı. İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür ve Temel Eğitim Genel Müdürü Tuncay Morkoç’un değerlendirme konuşmalarının ardından toplantı sona erdi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu