Haber

Minik Satrançseverler Kupalarını Aldı

Osmangazi Belediyesi tarafından Bursa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Türkiye Satranç Federasyonu Bursa İl Temsilciliği işbirliğiyle düzenlenen 2022-2023 Küçükler Okul Sporları Satranç Turnuvasında ödüller sahiplerini buldu.

Osmangazi Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü ev sahipliğinde Ertuğrul Sağlam Spor Tesisleri’nde düzenlenen 2022-2023 Küçükler Okul Sporları Satranç Turnuvası kıyasıya mücadelelere sahne oldu. Toplam 1096 sporcunun ter döktüğü müsabakada ilköğretim 1. ve 2. sınıflar küçük kız kategorilerinde Kocatepe İlkokulu birinci, Özel Altın Nesil İlkokulu ikinci, Görükle Dumlupınar İlkokulu üçüncü, Şehit Jandarma Uzman Çavuş İlyas Genel İlkokulu oldu. Küçük kızlarda okul dördüncü, Ali Haydi Türkay ise 3. ve 4. sınıflarda yer aldı. Birinciliği Özel Mudanya Yolu Faraklı Kalite Çağdaş İlkokulu ikinciliği, Özel Altın Kuşak İlkokulu üçüncülüğü, Şehit Bahadır Tayfur İlkokulu dördüncülüğü elde etti.

Ayrıca kız ve erkek karışık genel kategoride Özel Şahinkaya İlkokulu birinci, Özel Bursa Uğur İlkokulu ikinci, Özel 3 Mart Azizoğlu İlkokulu üçüncü, Özel Bahçeşehir İlkokulu 1. ve 2. sınıflarda dördüncü ve Özel 3. ve 4. sınıflarda Bursa Kültür İlkokulu. Özel Kestel İmtihan Koleji İlkokulu gümüş, Nilüfer Belediyesi Bursa Rotary İlkokulu ve Özel Uğur İlkokulu bronz madalya aldı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu