Haber

Panel “Termeli Şair ve Yazarlarıyla Okuma Yazmaya Yolculuk”

Terme’de Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Zaman-Donatı Projesi ve Değerler Eğitimi kapsamında “Termal Şairler ve Yazarlarla Okuma Yazmaya Yolculuk” konulu panel düzenlendi.

Terme Temel Kır Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi konferans salonunda düzenlenen panelde eğitimciler, yazarlar ve şairler öğrencilerle bir araya geldi.

Eğitimci, yazar ve şair Ahmet Sezgin burada yaptığı konuşmada Termeli şairlerinin bir merkeze geldiklerini belirterek panel düzenlenmesinden dolayı keyifli geçtiğini söyledi.

Kitap okuma kültürü oluşturmanın bir bedeli olduğunu vurgulayan Sezgin, “Terme’nin sadece Amazon efsanesi, pilavı, limonatası, dondurması ve kavağıyla anılmasını istemedik. Tabii ki önemli. maddi olarak tanınmak ama o şehirde yetişen gönül dostlarıdır onlar o şehrin kültüründen mayalanmışlardır ve onlar o kültürü mahalliden milliye taşımaya çalışan şair ve yazarlardır” dedi.

Panelde yazar ve şairler mesleğe başlama hikâyelerini anlattılar ve şiirlerinden bölümler okudular.

Moderatörlüğünü Sezgin’in yaptığı panele Terme İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Rahman Köse ile eğitimci şair ve yazarlar Baha Rahmi İhtimam, Yılmaz İmanlık, Celal Demir, Adnan Ocak, Azmi Taşdan, Zeki Ordu, Seyfi Günaçtı, Mehmet Türkan ve Selim Eroğlu katıldı.

Yazarlar da etkinlikte kitaplarını imzaladılar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu