Haber

SOL Parti Enez’de zamlara ve hayat pahalılığına karşı yürüdü

SOL Parti Liderler Komitesi Üyesi Lider İşleyen Edirne Enez’de; “Yerliyiz milliyiz dediler, seçimden sonra ülke ekonomisini IMF’ye, Körfez sermayesine teslim ettiler. Bu ülkeyi öyle batırdılar ki çekip gittiler. Dünyanın emperyalistlerinin karşısına oturdular. dün ‘geri çekiyoruz’ dedikleri batı, kirli paraları gözü önünde bu ülkeyi yeniden pazarlamak için.’ ‘Amerika’ya ve NATO’ya meydan okuyoruz’ dediler ve NATO’nun önünde eğildiler.”

SOL Parti Enez İlçe Başkanlığı bugün Edirne’de Liderler Kurulu Başkanı Enez’in katılımıyla zamlara ve hayat pahalılığına karşı yürüyüş düzenleyerek açıklama yaptı. “Yoksulluğa, açlığa ve sefalete mahkum değiliz, yeter” ve “Organize gücümüzle Haramileri bozguna uğratacağız” yazılı pankartların asıldığı eylemde, zamların geri çekilmesi ve Türk Silahlı Kuvvetleri’nin geri çekilmesi istendi. Tahıl Ofisi (TMO) çiftçinin eline buğdayı almalıdır. Önder İşşen burada şu açıklamayı yaptı:

Muhalefet partileri kişisel hırslarının peşinde ama bu ülkenin devrimcileri var.

“Bir oy sol arka. Bu seçimden sonra iktidar seçimi kazandı, ülke ünvanını aldı sanmayalım. Muhalefet partileri kişisel hırsların peşine düşer; gaflet, teslimiyet içinde olabilirler ama bu ülkenin devrimcileri var. Akbelen’de 7’den 70’e direnen vatanseverler var. Enez’de ve ülkenin her yerinde SOL Parti var, zulmün artması için mücadeleyi adım adım örgütleyecek devrimciler var. Bu yüzden bu ülkenin adını aldığını sananlara ve onlara teslim olanlara başka bir yol olduğunu hep birlikte göstereceğiz. Bu ülkeyi ve geleceğimizi bir avuç hırsıza asla teslim etmeyeceğiz.

BİR GRUP HARAMININ CEPLERİNİ DOLDURACAK SATILMAYAN YER BIRAKMADILAR”

Bu ülkede milyonlarca insanın gıdaya, barınağa ve en temel insani ihtiyaçlara ulaşamadığı bir ülke yarattılar. Bu ülkenin topraklarını işlenmez, ekilmez hale getirdiler. KİT’leri sattılar, yoksul bir Cumhuriyet’in kurduğu fabrikaları sattılar. O yüzden bu ülke küllerinden yeniden doğmak zorunda. Laik, demokratik, bağımsız, emekçi bir yeniden yapılanma olmadan bu ülke ayakta duramaz. Bu hırsızların elinde ayağa kalkamayacak. Ülkeyi çöle çevirdiler. Bir hırsız çetesinin cebini doldurmak, emperyalist tekellerin cebini doldurmak için bu ülkede satılmamış yer bırakmadılar. Başka yerde umut aramayın. Kişisel çıkarları ve hırsları için bu ülkenin geleceğini pervasızca satanlara, kendi kişisel hırsları için bu ülkenin geleceğinden vazgeçenlere umut bağlamayın. Umut biziz.

‘TONATO’YA GİDİYORUZ’ DEDİLER VE NATO ÖNÜNE UYGUN”

20 yıldır bu iktidar kendisi dışında herkesi vatan haini, yerli ve milli olmamakla itham etti. Akbelen’de toprak ve ağaç için direnenler bu ülkenin gerçek vatanseverleridir. Bu ülkenin vatanseverleri ve devrimcileri olarak, bu hırsızların bizden aldıklarını, bu ülkeden neleri aldılarsa, Akbelen’de ve ülkenin her yerinde geri almak ve hesabını sormak için mücadele etmeye devam edeceğiz. Yerliyiz, milliyiz dediler ve seçimden sonra ülke ekonomisini IMF’ye, Körfez başkentine teslim ettiler. Bu ülkeyi o kadar batırdılar ki gittiler, dün ‘Kafalarını tutuyoruz’ dedikleri batılı emperyalistlerin karşısına oturdular, kirli paraları önünde yine bu ülkeyi pazarlamak için. ‘Amerika’ya, NATO’ya meydan okuyoruz’ dediler ve NATO’nun önünde eğildiler.

Kaynak: ANKA / Siyaset

haber-kestel.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu