Haber

Tennessee’de öğrenci protestolarına katılan üç Demokrat Kongre Üyesinden ikisi okuldan atıldı.

YENİ Tennessee Eyalet Yasama Meclisi, okul saldırısıyla ilgili 27 Mart protestosuna katılan 3 Demokrattan 2’sini görevden almak için oy kullandı.

Demokratlar ve Cumhuriyetçiler arasında uzun tartışmalara sahne olan Eyalet Meclisi’nin gün boyu süren oturumunun ardından yapılan oylamada, Meclis üyeleri Justin Pearson ve Justin Jones, Meclis maddelerine aykırı hareket ettikleri gerekçesiyle görevden alındı.

Cumhuriyetçi kanat, binlerce öğrencinin katıldığı protestoya destek verdiği iddia edilen üçüncü Demokrat üye Gloria Johnson’ın ihraç edilmesi için 2/3 çoğunluk elde edemedi.

Meclis Lideri Cameron Sexton, Parlamento binasını dolduran öğrencilerin protestosuna katılan Demokrat siyasetçilerin yaptıklarını bir “isyana” benzetti.

Hareketi “kabul edilemez” olarak nitelendiren Sexton, üç üyenin “aslında tutuklanmayı ve bu durumun mağduriyetinden yararlanmayı düşündüklerini” savundu.

Oylama sonucunda Meclis’teki koltuğunu kaybeden Jones, çocuk istismarı ile suçlanan ve aile içi şiddetten hüküm giyen Cumhuriyetçi üyelerin bile ihraç edilmediğine dikkat çekerek, oylamanın çifte standart olduğuna dikkat çekti.

Tennessee Meclisi, İç Savaş sonrasından bu yana toplam 2 üye için sınır dışı etme hakkını kullandı.

Biden, Demokrat üyeleri Twitter’da iddia ediyor

ABD Başkanı Joe Biden, Jones’un ihraç oylamasının ardından paylaştığı tweet’te Tennessee Meclisi’nin Cumhuriyetçi üyelerinin eylemlerini kınadı.

Biden, “Başka bir toplu silahlı saldırıda, üç çocuk ve üç yetkili vurularak öldürüldü. GOP (Cumhuriyet) Temsilcileri neye odaklanıyor? Eylem çağrısı yapan binlerce barışçıl protestocuya katılan Cezaevi üyeleri,” dedi. sözlerini verdi.

ABD lideri olayları “şok edici, demokratik olmayan ve benzeri görülmemiş” olarak nitelendirdi.

Etkinlik

Tennessee’nin başkenti Nashvill’de özel bir okulda 6 kişinin ölümüyle sonuçlanan silahlı saldırının ardından Eyalet Meclisi’nde çoğunluğu oluşturan Cumhuriyetçiler ile Demokrat üyeler arasında silah yasası konusundaki anlaşmazlık gündeme geldi. sonraki seviyeye.

Cumhuriyetçi Meclis Başkanı Cameron Sexton, okul saldırısıyla ilgili 3 Nisan’da düzenlenen protestoda, öğrencilere destek veren üç üyenin okuldan atılabileceğini söyledi.

Tennessee Demokrat Parti, söz konusu protestoya katıldıkları için 3 Demokrat Meclis üyesinin ihraç edilmelerinin istenmesinin ardından Twitter’da seçmenleri temsilcilerine sahip çıkmaya çağırdı.

27 Mart’ta ABD’nin Tennessee eyaletinin Nashville kentindeki özel bir Hıristiyan okulu olan “The Covenant”a düzenlenen silahlı saldırıda üçü çocuk altı kişi hayatını kaybetmişti.

suruchaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu