Haber

Türk Yıldızları ‘Ataya Saygı’ Uçuşu Gerçekleştirdi

ANTALYA’da Türk Hava Kuvvetleri’ne bağlı akrobasi timi Türk Yıldızları, ‘Ataya Saygı’ uçuşu gerçekleştirdi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 85’inci yıldönümünde çeşitli etkinliklerle anılıyor. Türk Hava Kuvvetleri’ne bağlı akrobasi ekibi Türk Yıldızları da Konyaaltı Sahili’nde ‘Ataya Saygı’ uçuşu gerçekleştirdi. Gösteriyi izlemek isteyen yüzlerce vatandaş, erken saatlerde sahil şeridi ve çevresini doldurdu. Kayalıklardan gelerek kıyıya doğru ilerleyen Türk Yıldızları, izleyenlere heyecanlı anlar yaşattı.

Uçaklar zaman zaman birbirine yakın geçerken, kıyıya yakın uçan bir uçağın pilotu sahildeki vatandaşlara el salladı. Bazı vatandaşlar da denizde tekneleriyle Türk Yıldızları gösterisine katıldı. Teknelerin denizde ‘omurga çemberi’ çizdiği ve Türk Yıldızlarının resme girdiği anlar keyifli anlar yaşandı. Gösterinin sonunda uçaklarla havaya kalp şekli çizildi.

29 Ekim’de Ankara’da olduğunu anlatan Sude Toran, “10 Kasım’da Antalya’da düzenlenen Türk Yıldızları gösterisi beni çok duygulandırdı. Tüylerim diken diken oldu. Çok güzeldi, çok beğendim.”

Gösteriyi 5 yaşındaki oğlu Yavuz’la birlikte izleyen İzlal Kübra, “Çocuğumla gelip gördüğüm için çok mutluyum. Yavuz aynı zamanda model uçak da yapıyor. Türk Yıldızlarını da çok seviyor.” Gösteriyi elinde maket uçakla izleyen Yavuz, gösteriyi çok beğendiğini, uçakları çok sevdiğini ve izlerken hiç korkmadığını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu