Haber

TVF, Fair Play Yeşil Kart Uygulamasını Efeler Ligi ve Sultanlar Ligi’nde Yapacak

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF), yeni sezondan itibaren AXA Sigorta Efeler Ligi ve Misli.com Sultanlar Ligi’nde sporcuları fair play kurallarına uygun hareket etmeye teşvik etmeyi amaçlayan “Fair Play Yeşil Kart Uygulaması”nın hayata geçirileceğini duyurdu. dönem.

Federasyondan yapılan açıklamaya göre, geçtiğimiz sezon Mersin’de düzenlenen Türkiye Gençler Voleybol Şampiyonası’nda denenen “Temiz Oyun, İyi Davranış; Yeşil Kart Projesi”, 2023-2024 sezonundan itibaren Türkiye’nin üst liglerinde uygulanacak.

TOC Fair Play Kurulu tarafından davranış dalında “Onur Diploması” ile ödüllendirilen bu uygulama ile sadece maçlardaki performanslar değil, aynı zamanda moral değerler ve spor ruhuna uygun karakterler de yansıtılacak. Türkiye’nin en başarılı takım sporu voleybol sahasındadır.

Birçok ülkede resmi spor organizasyonları tarafından tanınan Fair Play Yeşil Kart Uygulaması, sporcuların ve grupların adil ve dürüst davranışlarını teşvik etmeyi amaçlamaktadır.

Uygulama kapsamında takım üyeleri, yanlışlık olması durumunda Scenic Value System’e geçmeden önce hakemlerin hatayı tespit etmesine yardımcı olmak amacıyla yapacakları açıklamalar nedeniyle maçın hakemi tarafından yeşil kartla ödüllendirilecek. -oyun kusurları.

Yeşil kartlı işlemler puanlanacak ve yeşil kartı görerek en çok puan alan ilk üç takım/takım üyesi TVF tarafından ödüllendirilecektir.

Fair Play Yeşil Kart Başvurusu asılları 2023-2024 dönemi öncesi ayrıca duyurulacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu