Haber

2023 8.sınıfta kalma şansı var mı? Ortaokulda ders başarısızlığı var mı? 2023 Ortaokul 5-6-7-8. Kalma şansı var mı?

2023 8.sınıfta kalma şansı var mı? sorusu birçok öğrenci ve veli tarafından aktif olarak araştırılan ve gündemdeki yerini korumaya devam eden konuların ortasında yer almaktadır. 2022-2023 eğitim öğretim yılı ile ilgili en çok araştırılan konuların ortasında yer alan 8. sınıfta başarısızlık var mı? sorusunu bu haberimizde vatandaşlarımız için cevapladık. Pekala, 2023’te 8. sınıftan başarısız olan var mı? Ortaokulda ders başarısızlığı var mı? 2023 Ortaokul 5-6-7-8. Kalma şansı var mı?

8. SINIFLAR 2023’E KALDI MI?

Milli Eğitim Bakanlığı yönetmeliğinde yer alan bilgilere göre ortaokulların 5, 6, 7 ve 8. sınıflarında kalma uygulaması yoktur. Buna göre 8. sınıftan kalma yoktur. Yılsonu ortalaması 45’in altında olan öğrencilerin dersten başarılı olup olmayacağına Branş Öğretmenler Kurulu karar verir.

12. NOT DEVAM İLE İLGİLİ MİDİR?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’e sorulan sorular arasında bu soru da yer aldı. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, soruyu şu şekilde yanıtladı;

“12. Sınıf öğrencilerimizi devamsızlıktan bırakmayacağız, öğrencilerimiz merak etmesin.” Açıklamalar yaptı.

12. sınıfların devamsızlıktan muaf tutulduğunu açıklayan Bakan Özer, “Öğrenciler hep aynı soruları sordular. Bu dönem travmatik bir dönem olduğu için erken anlatacağız. 12. sınıf öğrencilerimizi devamsızlıktan mahrum bırakmayacağız. muaf olacaklar. YKS’ye rahatlıkla girebilirler.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu