Haber

Adana’da FETÖ’nün zabıt katiplerinden sorumlu ‘özel imamı’ 15 yıl hapisle yargılanacak

FETÖ’nün Adana’daki adliyesindeki mahkeme katiplerinden sorumlu “özel imam” olduğu iddiasıyla tutuklanan sanık hakkında 7 yıl 6 aydan 15 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Gözaltına alınan zanlı BD hakkında Cumhuriyet savcılığının yürüttüğü soruşturmanın tamamlanmasının ardından iddianame Adana 2. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

FETÖ soruşturması kapsamında savunmasına iddianamede yer verilen HG, “Örgütün Halil kod adlı üyesi, Numan kod adlı BD’nin benimle ilgileneceğini söyledi. Ağabey ile görüşüyordum. Numan kod adlı örgütün iki haftada bir adliyenin önünden geçtiğini. Aldığım notları Numan’a teslim ettim. Sonraki görüşmelerimiz Numan’ın belirleyeceği tarihte yapılıyordu.” terimini kullandı.

İddianamede, BD’nin bir dönem “bölgeci” sıfatıyla FETÖ içinde örgütsel faaliyetlerde bulunduğu, örgüte üye olduğu ve FETÖ üyeliğinden hukuken yargılanan kişilerle yoğun görüşme kaydının bulunduğu da belirtildi.

Edirne’de yurt dışına kaçmaya çalışırken yakalandı.

İddianamede, sanığın 2008-2011 yılları arasında FETÖ üyeliği nedeniyle kapatılan Tepe Üniversitesi’nin mütevelli heyetinde yer aldığı, örgütün talimatıyla Bank Asya’nın hesabında olağandışı bir artış olduğu belirtildi. lider olduğunu ve ByLock kapalı iletişim aracını kullandığını söyledi.

BD’nin FETÖ’nün adliyedeki katiplerinden sorumlu “özel imam” olduğu, adliyede görevli hakim, savcı ve adliye çalışanlarını örgütsel amaçlar doğrultusunda görevlendirdiğinin kaydedildiği iddianamede, Bu kişinin Edirne’nin Uzunköprü ilçesinde Yunanistan sınırından kaçmaya çalıştığı iddianamede belirtildi. Askeri yasak bölgede yakalandığı hatırlatıldı.

İddianamede sanıkların “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan 7 yıl 6 aydan 15 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması istendi.

Hakkındaki suçlamaları kabul etmeyen tutuklu BD’nin yargılanmasına önümüzdeki günlerde başlanacak.

karacabey-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu