Yaşam

Kamuran Akkor: Eşimin Kanserle Mücadelesi ve Son Anları

Kanser nedeniyle hayatını kaybeden eşiyle birlikte 6 ay hastanede kaldığını belirten Akkor, “Son saniyeye kadar yanındaydım ve hep güzel sözler söyledim. Çok acı vericiydi.”

Haberler.com’un YouTube kanalında Gökay Kalaycıoğlu’nun sunumuyla yayınlanan Haber Bahane’nin bu haftaki konuğu usta sanatçı Kamuran Akkor oldu.

Sesi ve duruşuyla büyüleyen sanatçı, 40 yıllık eşinin son anlarını anlatırken, “Allah kimseye vermesin. Çok acıydı” dedi.

“2 YILDIR KANSERLE MÜCADELE EDİYOR”

40 yılı aşkın süredir evli olduğu Vasfi Uçaroğlu’nun hastalığını anlatan Akkor, “Son nefesine kadar yanındaydım. Akciğer kanseriydi ve 6 ay hastanede kaldık.

Hastanede gece gündüz onun yanındaydım ve onu bir an bile yalnız bırakmadım. Çok iyi bir insandı, çok şanslıyım. Çok iyi bir eşim var. “Hastalıkları teşhis konulmadan başladı ve ardından 2 yıl boyunca mücadele etti” dedi.

“SON SANİYESİNE KADAR EŞİMİN YANINDAYIM”

6 ay boyunca eşini hastanede yalnız bırakmadığını belirten Akkor, sözlerine şöyle devam etti: “Hastanede çok kötüydüm ama bunu kendisine belli etmedim. Durumu kötüleşince kendisini teselli ettim. ‘Bunu atlatacaksın’ diyerek.”

Ona manevi destek veriyordum ve sonra ağlıyordum. Çok kötüydü, çok kötüydüm. Ona söylememek daha kötüydü. Kaybın ardından toparlanmam zor oldu. Damadımla birlikte okul açmıştık ve ancak o zaman toparlanabildim. Son saniyeye kadar eşimin yanındaydım.

Çok acı verici. Allah kimseye vermesin. Son anda yorgun olduğu için yarı baygındı. Doktorlar yanımıza gelene kadar ona hep canım, canım, biricikim diyordum. “Her zaman direniyordu ama bu ilahi bir takdirdi.”

hacibektashaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu