Teknoloji

Nilüfer Dijital İçerik Stüdyosu kapılarını açtı

Nilüfer Belediyesi kendi yayın içeriklerini üreten bir belediye olarak gelişen teknolojileri her zaman yakından takip etmektedir. Bu kapsamda dijital içerikleri daha profesyonel bir ortamda üretebilmek adına ‘Studio Nilüfer’i açtı. Modern ve teknolojik imkanlarıyla hizmet verecek mekan, dijital içerik üreten ya da bu alanlarda eğitim almak isteyen gençlere de kapılarını açacak.

Dijital ve teknolojik yatırımlarıyla fark yaratan Nilüfer Belediyesi, bu alandaki çalışmalarını güçlendirecek yeni bir projeyi hayata geçirdi. Başta Youtube ve Spotify kanalları olmak üzere dijital içeriklerin üretileceği Studio Nilüfer, bu alanda faaliyet gösteren diğer kuruluşlara da örnek teşkil edecek. Youtube programlarının çekilebildiği 65 metrekarelik stüdyo alanı ve podcast kayıtlarının yapıldığı ses kayıt alanından oluşan Studio Nilüfer’in tüm alanları dijital içerik üretmeye uygun bir platform olarak tasarlandı. Canlı yayınların yapılabileceği ve seyircili programlara uygun olan mekan, teknolojik donanımı ile birçok farklı içeriğe ilham verebilmektedir.

Dijital içerik üretmek isteyen ve eğitim almak isteyen gençler de önümüzdeki dönemde Studio Nilüfer’den yararlanabilecek.

Studio Nilüfer’i ziyaret ederek mekanı yerinde inceleyen Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Fazilet, “Öncü ve lider şehir Nilüfer, bu yatırımla bir kez daha farkını ortaya koydu. Dijital İçerik Stüdyolarımız, kendi yayınlarımızı ürettiğimiz, Nilüferlileri hizmetlerimiz hakkında bilgilendirdiğimiz ve gerekli konularda bilgilendirdiğimiz teknolojik ve modern bir mekan olarak çalışmaya başladı. Bu stüdyolarda ürettiğimiz içerikler sosyal medya sayfalarımızda yayınlanmaktadır. Takip etmeyi unutmayın” diye konuştu. Fazilet, herkesin yayıncı ve içerik üreticisi olduğu günümüz sosyal medya dünyasında da gençlere bu alanda fırsat sağlayacaklarını belirterek, önlerini açacaklarını söyledi. stüdyoların kapıları çok yakında gençlere açılıyor.
 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

mudanyahaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu