Haber

Pakistan’da Rakip Kabileler Arasında Çıkan Çatışmada 16 Kişi Öldü

İSLAMABAD, 16 Mayıs (Xinhua) — Pakistan’ın kuzeybatısındaki Hayber Pakhtunkhwa eyaletinde iki rakip aşiret arasında çıkan silahlı çatışmada en az 16 kişi öldü, 4 kişi yaralandı.

Kohat polis yetkilileri Xinhua’ya, olayın Pazartesi günü geç saatlerde eyaletin Kohat ilçesine bağlı Darra Adam Khel aşiret bölgesinde iki kümenin ortasındaki bir kömür madeninin sınırında çıkan çatışma nedeniyle meydana geldiğini, 16 kişinin öldüğünü, 4 kişinin yaralandığını söyledi.

Polis, olayın iki aşiret arasında uzun süredir devam eden çatışma nedeniyle meydana geldiğini ve yerel bir aşiret mahkemesi olan Jirga’da rakip aşiretleri uzlaştırmak için birkaç oturum yapıldığını belirtti. Ancak Pazartesi günü kömür madeninde çalışırken çatışan kümeler arasında çatışma çıktı.

Yerel basında çıkan haberlere göre, polis ve kurtarma ekipleri hızla olay yerine gitti ve yaralıları yakındaki bir hastaneye kaldırdı.

Polis, zanlılar hakkında dava açarak soruşturma başlattı.

Tartışmalı kömür madeninde kolluk kuvvetlerinin kontrolü olduğunu açıklayan polis, bazı şahısların ateş ettikten sonra olay yerinden kaçtığını ve bu şahısları yakalamak için arama çalışmalarının sürdüğünü sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu