Yaşam

Sıla Türkoğlu, RTÜK’ün Kızılcık Şerbeti Cezası ve Yalıçapkını Ekibinin Desteği Hakkında Açıklamalarda Bulundu

Bölümlerindeki şiddet sahneleri nedeniyle RTÜK tarafından ceza alan Kızılcık Şerbeti dizisinin başrol oyuncusu Sıla Türkoğlu, rakip dizi Kingfisher tarafından aldıkları ceza ve kendilerine verilen takviyelerle ilgili açıklamalarda bulundu.

Sıla Türkoğlu, Doğukan Güngör, Evrim Alasya, Barış Kılıç, Sibel Taşçıoğlu, Müjde Uzman, Settar Tanrıöğen ve Ceren Yalazoğlu Karakoç gibi başarılı isimlerin ön plana çıktığı Kızılcık Şerbeti dizisi son zamanlarda gündemden çıkmıyor.

Farklı görüş ve kültürlere sahip iki ailenin birbirine aşık olan çocuklarının hayatlarını konu alan dizide bu ailelerin sık sık çatıştığını izledik.

Her hafta çıtayı biraz daha yükselten, heyecan ve gerilimin hiç azalmadığı dizi son günlerde adından sıkça söz ettiriyor.

Nedeni ise bölümlerdeki şiddet sahneleri… Özellikle 18. bölümde Nursema karakterinin istemediği biriyle evlenmesi tepkileri üzerine çekti.

İbrahim isimli şahısla evli olan Nursema, ‘düğün gecesine’ kendini hazır hissetmediği için dahil olmak istemedi. İbrahim önce ‘kusurlu’ olmakla suçladı, sonra camdan aşağı attı!

Hemen ardından Radyo Televizyon Üst Heyet Başkanı Ebubekir Şahin, tepki toplayan ve şikayet edilen dizi hakkında soruşturma başlatıldığını duyurdu. RTÜK üyesi İlhan Taşçı cezayı açıkladı ?

Kızılcık Şerbeti ile aynı gün farklı bir kanalda yayınlanan Yalıçapkını dizisinin başrol oyuncuları ve ekibi de Kızılcık Şerbeti’ne verilen cezaya tepki gösterdi.

Kızılcık Şerbeti’nin başrol oyuncusu Sıla Türkoğlu, birçok oyuncu arkadaşıyla mekandan ayrılırken görüntülendi ve hem RTÜK cezası hem de Yalıçapkını üssü hakkında açıklamalarda bulundu.

Çekimlerin durdurulduğu yönündeki tartışmalarla ilgili olarak, “Çekimlerimize devam ediyoruz, setimiz durmadı. Evet böyle bir karar alındı ​​ancak dava sürecinde bu konuyu konuşmamın doğru olmayacağını düşünüyorum.” Türkoğlu, tam gaz devam ettiklerini belirtti.

Muhabir Afra Saraçoğlu ve Mert Ramazan Demir’in takviye kuvvetlerini hatırlatan “Sonsuz rekabet, sonsuz dostluk diyelim… Yalıçapkını oyuncuları da size destek oldu.” söz konusu.

Türkoğlu, “Çok teşekkür ediyoruz. Sansür dediğimiz şey hiçbirimizin başına gelmesin. Burada bir şey söylemeye çalışıyorsak özgürce ifade edelim. Onların veya başka birinin başına gelse biz de aynı tepkiyi veririz” dedi. başka.” Kingfisher takviye kuvvetlerine teşekkür etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu