Haber

YKS (TYT AYT) sonuç sorgulama! ÖSYM.GOV.TR sınav sonuçlarını nerede görebilirim? YKS Sonuçları Nereden ve Nasıl Görünür?

evet (TYT AYT) sonuç sorgulama! ÖSYM.GOV.TR sınav sonuçlarını nerede görebilirim? YKS Sonuçları Nereden ve Nasıl Görünür? sorular gündemde. Sınav sonuçlarının açıklanmasına kısa bir süre kala YKS sınavına giren adaylar, YKS sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını araştırıyor. YKS (TYT AYT) sonuç sorgulaması ile ilgili merak ortasında öğrencilerin gündemindeki iddia! ÖSYM.GOV.TR sınav sonuçlarını nerede görebilirim? YKS Sonuçları Nereden ve Nasıl Görünür? sorular incelenir. YKS (TYT AYT) sonuç sorgulama!

YKS SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

3,5 milyondan fazla adayın katıldığı 2023-YKS sonuçları ÖSYM’nin internet sitesinde açıklandı. ÖSYM Başkanı Ersoy, tercih işlemlerinin 27 Temmuz – 8 Ağustos tarihleri ​​arasında yapılacağını açıkladı.

YKS SINAV SONUÇLARINI NEREDE GÖREBİLİRİM?

YKS sonuçları TC kimlik numarası ve aday şifresi ile öğrenilebilir. Öğrenciler üniversite tercihlerini YKS’den alacakları puana göre yapacaklar.

YKS İMTİHAN SONUÇ SORGU EKRANI!

27 TEMMUZ’DAN İTİBAREN TERCİHLER

YKS Tercih Rehberi’nin açıklanmasının ardından üniversite hayali kuran milyonlarca aday için tercih süreci başlayacak. Seçim süreçleri 27 Temmuz – 8 Ağustos tarihleri ​​arasında yapılacak.

SINAVIN KAZANANLARI BİRİNCİ AÇIKLANDI

ÖSYM Lideri Bayram Ali Ersoy yaptığı açıklamada kazananları tek tek okudu: “Alan Yeterlilik Sınavı (AYT) Sayılarla Birincisi Mustafa Özcan, Atatürk Anadolu Lisesi ve Namık Emre Acar, Özel Mesleki Eğitim Fen Lisesi (Konya) Eşit Ağırlık Birincisi; Emre Ekici Süleyman Demirel Fen Lisesi (Afyonkarahisar), Sözlü birincisi; Ahmet Berk Takir Kabataş Erkek Lisesi.”

3 milyon 500 binin üzerinde adayın başvurduğunu belirten Ersoy, “Sınavda sorulan sorular açısından soru iptali ve cevap seçenek değişikliği söz konusu değildir. Bu nedenle temiz bir YKS süreci tamamlanmıştır.”

TABAN VE TAVAN NOKTALARI BELİRLENECEK

YKS tercihlerinde adayların 24 hakkı bulunmaktadır. 2023 YKS üniversite taban puanları, başarı sıralaması ve kontenjanları henüz belli değil. Bu yılki puanlar, üniversiteye yerleştirme işlemleri tamamlandıktan sonra belirlenecek. YKS sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte ÖSYM tarafından yayınlanacak olan YKS tercih kılavuzunda son alımın 2 ve 4 yıllık bölümlerinin taban ve tavan puanları yer alacak.

kuluncakajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu