Haber

ODTÜ en az 156 lise mezunu istihdam edecek! KPSS 55, 60, 65 veya 70 puan ile başvurular…

Resmi Gazete’de yer alan duyuruya göre; 657 Sayılı Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre Sözleşmeli İşçi Çalıştırma Esaslarının ek 2. maddesinin (b) bendine göre yazılı ve/veya yazılı izinsiz sözlü sınavda, 2022 KPSS(B) küme puan sıralaması esas alınmıştır. Toplam 156 sözleşmeli işçi istihdam edilmek üzere işe alınacaktır.

MEZUNİYETE KARŞI TAKIM DAĞILIMI

Lise mezunu:21 Kolay Bakım Elemanı, 55 Temizlikçi, 4 Mutfak Elemanı, 5 Şoför, 10 Teknisyen, 35 Savunma ve Güvenlik Çalışanı,

Ön lisans:1 Mutfak Çalışanı, 5 Teknisyen, 15 Ofis Çalışanı,

Lisans derecesi:5 Ofis Personeli

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

  • Başvuru sahiplerinin 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde yer alan genel şartlar ile aşağıda belirtilen genel şartlar ve ilan edilen durum için belirtilen özel kurallara başvurmaları gerekmektedir. 1. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan aylık, yaşlılık ve malullük aylığı almamak.

  • Erkek adaylar için askerlikle ilişiğinin olmaması (askerliğini yapmış, tecilli veya muafiyetli olmak). Savunma ve Güvenlik Görevi için başvuracak adayların askerlik hizmetlerini tamamlamış olmaları gerekmektedir.

  • 18 yaşını doldurmuş ve 35 yaşını doldurmamış olmak tüm pozisyonlar için son başvuru tarihi prestiji ile (Doğum tarihi: 21.03.1988 (dahil)-20.03.2005 (dahil) kabul edilmektedir.)

  • Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatına göre görev ve meslekten ihraç edilmemiş olmak.

  • Görev yapma kuralını (gece dahil) ilgili birim idaresinin belirleyeceği saatlerde yapmak, tüm pozisyonlar için haftada (40) saati geçmemek, engel olacak bedensel ve ruhsal hastalığı veya pürüzlülüğü olmamak. sürekli görevini yapmasına engel olmak, vardiyalı çalışmakta herhangi bir pürüz olmaması (İlgili hususlara ilişkin beyanname Başvuru evraklarına ek olarak dilekçesi alınacaktır.)

  • Sözleşmeli İşçi Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda, “Sözleşmeli personelin hizmet sözleşmesi esaslarına aykırılık nedeniyle kurumları tarafından feshedilmesi veya sözleşme süresi içinde sözleşmeyi tek taraflı olarak feshetmesi halinde, Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenen istisnalar dışında, sona erme tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel kadrolarında çalıştırılamazlar. termin prestiji ile yıllık bekleme süresi.(İlgili belge sözleşme imza aşamasında sunulacaktır.)

ÖZEL BAŞVURU ŞARTLARI

ODTÜ İŞE ALIM BAŞVURUSU

Başvurular 01.03.2023 tarihi itibari ile başlamış olup 20.03.2023 Pazartesi günü saat 17:30’da sona erecektir.

Başvuru Adresi:Orta Doğu Teknik Üniversitesi/Evrak ve Arşiv Müdürlüğü – Üniversite Bölgesi Dumlupınar Bulvarı No:1 Çankaya/Ankara

BAŞVURU BELGELERİ

Başvuru sırasında aşağıda belirtilen belgelerin sunulması zorunludur.

1. Kimlik fotokopisi.

2. Diploma veya mezuniyet belgesinin e-devletten doğrulama kodu ile birlikte okul veya noter onaylı sureti.

3. 2022 yılı KPSS sonuç belgesi. (Başvurulan pozisyonun gerektirdiği puan tipini ve doğrulama kodunu içeren: (P3), (P93) veya (P94))

4. Askerlik Durum Belgesi (e-devlet üzerinden barkodlu belge) (Erkek adaylar için)

5. İsimli Sicil Kaydı (e-devlet üzerinden barkodlu belge)

6. Dayanma/Temel Bakım ve Destek Personeli/Yiyecek Hizmetleri pozisyonuna başvuran adaylar için gerekli Sertifikasyon, Ustalık veya Kalfalık evrakları.

7. e-devlet üzerinden tüm hizmet bilgilerinin (4A, 4B ve 4C Sicil) yer aldığı barkodlu “SGK Sicil ve Hizmet Listesi/İşyeri Unvan Listesi”.

8. Tecrübesine ilişkin SGK beyannamesi dışında, görev ve durum bilgilerini içeren, çalıştığı kurumdan alacağı onaylı belge.

9. Savunma ve Güvenlik Görevlisi pozisyonuna başvuranlar için Özel Güvenlik Görevlisi Kimlik Kartı (Son başvuru tarihi itibariyle geçerlilik süresi dolmamış silahlı/silahsız özel güvenlik görevlisi kimlik kartı.)

Her aday, ilan edilen takımlardan sadece bir mesleğe başvuru yapabilecektir.

Adayların, ilgili belgeleri Resmi Gazete ilanı ile eş zamanlı olarak http://pdb.metu.edu.tr adresinde yer alan dilekçeyi doldurarak Üniversitemiz Evrak ve Arşiv Müdürlüğü’ne elden, posta veya kargo ile teslim etmeleri gerekmektedir. yukarıdaki belgeler. . Posta ile yapılan başvurularda, istenen belgelerin son başvuru tarihinin mesai saatleri sonuna kadar Evrak ve Arşiv Müdürlüğü’ne ulaşması gerekmektedir. Postadaki gecikme nedeniyle son başvuru tarihinden sonra Belge ve Arşiv Müdürlüğü’ne ulaşan başvurular işleme alınmayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu